FEST

banner-stranky_fest-2

Tisková zpráva v Praze 8.7.2024

 

 

Čajomír fest se stěhuje z Prahy do přírody. Na svátek čajové kultury se do Malé Lečice sjedou vyznavači ze všech koutů Evropy

 

První ročník Čajomír festu se uskutečnil v létě roku 2009 v Praze na Vyšehradě. Akce přitáhla pozornost vyznavačů povzbudivého moku a na 15 let získala důležité místo v srpnovém kulturním a gastronomickém kalendáři našeho hlavního města. Letos se čajový propagátor a pořadatel Čajomír festu Jaromír Horák odhodlal pro výraznou změnu, cestu za čajovou kulturou přesunul z velkoměsta do malebného prostředí Malé Lečice (okres Praha-západ). Událost celoevropského dosahu se uskuteční od 16. do 18. srpna v údolí řeky Kocáby.

Srdečně zvu na největší evropské setkání milovníků čaje, bylin a velké pohody. Bude to takový ambientní festival pro celou rodinu, kde máte možnost zakusit spoustu zajímavých chutí a vůní z celého světa. Můžete si zacvičit jógu, poslechnout si etnické nástroje a podobně. A to všechno v prostředí přírodního parku, v nádherném prostředí řeky Kocáby,“ zve na víkend uprostřed srpnového léta zakladatel a organizátor Čajomír festu Jaromír Horák.

16 let Čajomír festu

Festival zorganizoval poprvé před necelými 16 roky, už tehdy se na něj sjeli lidé nejenom z České republiky, ale též z Anglie, Španělska, Francie, Polska či Rakouska. Horák festival založil z jednoho prostého důvodu, chtěl nabídnout prostor pro setkávání obdobně smýšlejících lidí, kteří mají rádi čaj a kulturu s ním spojenou.

Se základním vizuálem festivalu a na vzniku ústřední postavičky čajového superhrdiny spolupracoval Jaromír Horák se svým kamarádem, aktuálně hercem pražského Divadla na Vinohradech Jiřím Maryškem. Myšlenka Čajomír festu se v tuzemsku uchytila a mimořádně hustá síť čajoven a čajovníků se setkala se zájmem zahraničních nadšenců i náhodných hostů.

Po patnácti rocích, kdy se Čajomír fest konal v Praze na Vyšehradě a na výstavišti v Holešovicích, se letos poprvé uskuteční v mimopražském prostředí. Čajovníci, hudebníci, samurajové a další doprovodný program 16. Čajomír festu se letos prvně sjedou do Malé Lečice, do údolí řeky Kocáby, do přírodního parku a oblasti nejstarších trampských osad. Horák v tom místě a poselství shledává jistou symboliku. „I za bolševika to byla oblast, kde vládl jiný řád, underground. Ten důraz na svobodu a určitou nezávislost je blízký i našemu čajovému festivalu.“

Hostit a kultivovat může každý

Čajomír fest není obyčejnou přehlídkou čajoven, čajového mistrovství a doprovodného kulturního programu. Hostit zde může doslova každý, což pomáhá budovat mezilidské vztahy a kultivovat komunikaci. „Pozice hostitele je strašně důležitá,“ zdůrazňuje Horák, sám čajový mistr, provozovatel cateringu Čajový komfort a spolumajitel značky Samurai shot nabízející povzbudivé nápoje z čajových extraktů.

Mnozí z nás se nechají hostit, ale netroufnou si stát se hostiteli. Přitom je v té roli obrovská síla. Hostitel je aktivní, vybírá si dekorace, květiny, barvy, nádobí. Jeho role magnetizuje,“ připomíná Horák.

16. Čajomír fest

16. – 18. srpna 2024

Malá Lečice, údolí řeky Kocáby


Cena

200600
1200600
CAJOMIR FEST 2024 - ENTRY FOR 1 DAY
Akce
400 Kč –50 %
200 Kč

Předprodej vstupenek za zvýhodněnou/Advance ticket sales at a discount.  16.-18. srpen / August...

Kód: CF25
CAJOMIR FEST 2024 - ENTRY FOR 3 DAYS
Akce
900 Kč –33 %
600 Kč

Předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu /Advance ticket sales at a discount.  16.-18. srpen /...

Kód: CF24
2 položek celkem

 

Zpět do obchodu