Neohodnoceno

SAMPLE 5g Ruan Zhi Oolong 2021

Popis dovozce: Letos se nám sešla celá řada solidních oolongů ze severního Thajska, kde se docela ve velkém pěstují taiwanské kultivary čajovníku. To by se dalo říct i o kultivaru Ruan Zhi známém také jako Qingxin nebo kultivar n. 17. Ačkoli tento kultivar původně pochází z Číny, na tyto Thajské plantáže se dostal z Taiwanu, kde je také pěstován.

Letos je tento čaj opravdu povedený. Je plný, zakulacený a zároveň dostatečně vrstevnatý s velmi vysokým sladkým aroma až připomínající některé taiwanské Gui Fei oolongy a další oolongy tohoto kultivaru. Máte-li rádi sladší ovocně sladké líbivé čaje, věříme, že vás tato volba nezklame. Z našeho pohledu podobných čajů různých dovozců, které ochutnáváme a pijeme, má tento velmi slušný poměr cena/výkon.

Mějte na paměti, že faktorů, které vstupují do výsledného nálevu je mnoho a čaj tak může každému v různé situaci vycházet výrazně odlišně. Jsme vždy moc rádi za jakoukoli zpětnou vazbu k našim čajům a ostatním produktům. Proto nám neváhejte poslat své dojmy z čajování.

NEPRODEJNÉ SAMOSTATNĚ
Kód: 27-LIGHTOOLONG
200 Kč
Kategorie: TEA SAMPLES
Hmotnost: 50g

 

Původ: Mae Salong, Thajsko
Zpracování: Světlý oolong
Sklizeň: Duben 2021
Kultivar: Ruan Zhi (Qingxin)
Dovozce:  LOGO SIČ

 

Příprava:

Vícenálev: 4 g / 100 ml, 80 – 90 °C 30, 20, 20, 30 s
Jednonálev do testru: 2 g / 150 ml, 100 °C  5 min.

 

 

 

Zpět do obchodu