Neohodnoceno

SAMPLE 5g Dian Hong Jin Zhen Organic

Popis dovozce: Náš černý Yunnan pochází z jihočínské ekologické čajové zahrady, která se nachází v nadmořské výšce okolo 1650 m, což je dobře spravovaný ekologický subsystém daleko od průmyslu a hustší civilizace. Čajové listy byly sklizeny v polovině dubna a zpracovány v továrně s 50 a více lety zkušeností s výrobou černého čaje. Čajová zahrada je osázena čajovým kultivarem Changye Bai Hao, který je známý svým dlouhým jemným listem a velkým množstvím bílých vlasů. Čajový strom má dobrou odolnost vůči chorobám a škůdcům. Nálev z našeho černého čaje Yunnan má červenohnědou barvu. Vůně je silná sladká a květinová s jemně praženým podtónem. Chuť je jemná a sladká a dochuť je osvěžující a čistá.

Výroba čaje Dian Hong Jin Zhen je velmi podobná výrobě čaje Dian Hong Jin Hao až na jeden krok ve výrobním procesu následujícím hned po oxidaci lístků s názvem Li Tiao 理 条. Cílem kroku je narovnat čajové lístky, díky čemuž čaj nejen vypadá atraktivně, ale také získává další vrstvu v již tak zajímavé chuti.

Během třetího století před naším letopočtem byla centrální oblast Yunnan, kolem dnešního Kunmingu, známa jako Dian. Název Dian Hong znamená „černý čaj Yunnan“. Čaje Yunnan jsou často označovány jako čaje Dian Hong. Yunnanské černé čaje se liší svou chutí a vzhledem. Některé druhy mají více zlatých pupenů a velmi sladkou a jemnou vůni bez trpkosti. Jiné jsou tmavě hnědé, elegantní sladké a silné, zároveň však povznášející a ostré. Tento čaj je možné díky jeho přirozené síle jednoduše připravovat s mlékem.

NEPRODEJNÉ SAMOSTATNĚ
Kód: 13-RED
173 Kč
Kategorie: TEA SAMPLES

 

Původ: Yunnan, Čína
Zpracování: Červený čaj
Sklizeň: 2020
Dovozce: 

 

Příprava:

Vícenálev: 4 g / 100 ml, 100 °C 30, 20, 25, 30 s
Jednonálev do testru: 2 g / 150 ml, 100 °C  5 min.

 

 

Zpět do obchodu