SAMPLE 5g Green Shan Ha Giang

Popis dovozce: Čaj je svěží, nenáročný, ale přesto plný a zajímavý. Snese neuvěřitelné množství nálevů a krásný list po vylouhování i potěší oko. 

Máte rádi svěžest, sílu, vydatnost a přitom místy až snovou lehkost? Vyzkoušejte čerstvý zelený čaj Green Shan Ha Giang a pomalu s námi odkrývejte jednotlivé slupky jednu po druhé. Není kam spěchat. Tento vietnamský čaj si vychutnáte v plné palbě i po čtvrtém nálevu.

Letecky vám čerstvý zelený čaj Green Shan Ha Giang přivážíme přímo z Vietnamu, z horské oblasti Ha Giang, kde jsme pro vás nachutnali první sklizeň z dubna 2020. Ručně sbíraný čaj ze staletých  čajovníků, které rostou v oblasti pralesa ve výšce 1300 m n. m. podél pohoří Tay Con Linh. Hornatý  terén, subtropické klima, výrazné sezónní srážky, vlhká léta a suché zimy. S tímhle zarolovaným čajem se rozhodně nudit nebudete.

Hned po otevření balení vás obklopí pronikavé aroma kombinace čerstvé květinovo-citrusové vůně a výrazné vegetální substance. Ta svěžest vás naprosto dostane. Když k tomu připočítáte velké množství tipsů, nedomotaných spirálek, kuliček a skvostných, mladých listů, v mžiku se vám před očima otevře svěží tmavě zelený až šedavě stříbrný mikrosvět, který musíte ochutnat.

Na co se můžete těšit? Světle nažloutlý nálev s naprostým minimem prachu vás nejprve pohladí jemnou květinovou vůní, po delším spaření se připravte na silný vegetální nástup lehce nahořklé složky a syté šťavnatosti. První doušek vás bez hrubé ostrosti jemně, ale svěže okouzlí lehce kořeněným květinovým závojem z krokusů a vy se do tohoto vynikajícího a vydatného čaje zamilujete. Pak nastoupí jemně nahořklá dochuť s nasládlým základem, kde nechybí opět travnatost  a květinové aroma. Po konzumaci na vás čeká dozvuk s osvěžujícím, až silně ochlazujícím účinkem a velmi povzbudivým efektem.

Závěrem ještě malá perlička. Čerstvý zelený čaj Green Shan Ha Giang vás dokáže stále okouzlovat i po vylouhování, tak vizuálně nádherné jeho lístky jsou. Nás potěšilo výrazné žilkování, svěží zelená barva a křehkost podlouhlých, úzkých, nepoškozených listů a tipsů.

NEPRODEJNÉ SAMOSTATNĚ
Kód: 50-GREEN
220 Kč
Kategorie: TEA SAMPLES
Hmotnost: 50g

 

Původ: Ha Giang, Vietnam
Zpracování: Zelený čaj
Sklizeň: Duben 2020
Dovozce: 

 

 Příprava:

Vícenálev:

4 g / 100 ml, 60 – 70 °C

30, 50, 70, 90 s

Jednonálev do testru:

2 g / 150 ml, 100 °C

5 min.

Zpět do obchodu