SAMPLE 5g Tsuyuhikari Oolong

Popis dovozce: Čajové lístky jsou pečlivě pěstovány na chladných čajových plantážích odolných vůči hmyzu, v horách v nadmořské výšce 300 až 500 m. v horách Hamamatsu (v okresech Isagawa, Haruno-cho, Tenryu-ku, Hamamatsu-shi, v Shizuoce).  Jedná se o jedinou původní varietu odrůdy zvané „Tsuyu Hikari“, kterou pěstuje Takeshi Suzuki, zemědělec, který se specializuje na pěstování čaje v oblasti Isagawa. Při pěstování nejsou používány žádné pesticidy ani chemická hnojiva.

Jelikož tento kultivar je odolnější vůči chladnému počasí a vykazuje i velkou vitalitu a vyšší výnos, než je tomu u nejrozšířenějšího kultivaru Yabukita, byly v roce 2001 vybrány nejlepší sazenice a od této doby začalo být jeho pěstování podporováno. Důvod, proč byl pojmenován Tsuyuhikari, je ten, že pochází z Asatsuyu a byla zde naděje, že jeho použití v prefektuře Shizuoka přinese čajovému průmyslu světlou budoucnost (v japonštině znamená hikari - světlo, tsuyu - rosa). Tsuyuhikari (つ ゆ ひ か り) lze přeložit jako „rosné světlo“ nebo také "malé třpytivé kapky rosy na čajových listech". I když se jedná, z hlediska celkově obdělávané plochy, o stále vzácný kultivar, v prefektuře Shizuoka je stále populárnější. Často se používá pro výrobu čaje Sencha a Oolong. Kultivar Tsuyuhikari má rovněž vyšší sladkost než jeho predchůdce Koshun. 

Tsuyuhikari Oolong byl vytvořen se stejným cílem, jako u odrůdy Koshun, přiblížit se k chuti čaje "Oriental Beauty". „Oriental Beauty“ je zázračným čajem, který vznikl tajemstvím přírody a to tím, že čajové lístky samy produkují sladké a osvěžující vonné složky, když se snaží uzdravit se ze stresu poté, když jsou čajové lístky nakousány hmyzem zvaným "Jassid" (malou cikádou - Zeleným křískem.)

Tsuyuhikari oolong má červeno-světle modrou barvu typickou spíše pro černé čaje, avšak se sladkou a elegantní vůní a jedinečnou muškátovou příchutí.

POUZE VZORKY V SETECH
Kód: 35-DARKOOLONG
290 Kč
Kategorie: TEA SAMPLES
Hmotnost: 50g
Původ: Isagawa, Shizouka, Japonsko
Zpracování: Tmavý oolong
Sklizeň: 2020
Kultivar: Tsuyuhikari
Dovozce:  logo NAGOMI

 

Příprava:

Vícenálev: 4 g / 100 ml, 85 – 95 °C 30, 20, 20, 30 s
Jednonálev do testru: 2 g / 150 ml, 100 °C  5 min.

 

Zpět do obchodu