SAMPLE 5g Pu Er Bai Ya

Popis dovozce: Čajové pupeny čaje Puer je vskutku jedinečný čaj. Sklízí se z divoce rostoucích čajovníků v oblasti Lincang v provincii Yunnan. Světlý nálev světle žluté barvy má překvapivě komplexní chuť, ve které rozpoznáme dřevo, zemitost, borovici, chmel, luční byliny a další, to vše obaleno výraznou uklidňující květinovou sladkostí, která v nás zůstane celé hodiny.

Každé jaro, když na čajových stromech dozrávají mladé pupeny, vydávají se sběrači do místních tropických lesů s velkými koši na ramenou. Celé hodiny sbírají mladé pupeny, aby je následně nechali sušit na slunci. Časové okno pro sklizeň je velmi krátké, jen zkušený člověk může rozhodnout, zda jsou pupeny připraveny. Na druhou stranu, pokud čekáte příliš dlouho, o pupeny snadno příjdete. Pupeny jsou perfektní pouze při určité úrovni zralosti a na sklizeň je jen pár dní. Pupeny nevyžadují prakticky žádné další zpracování. To je určitě jeden z nejméně zpracovaných čajů vůbec. Pupeny se sklízejí ze stejných stromu, ze kterého jsou sbírány čajové lístky pro výrobu čaje Puer. Proto se jim také říká „Puer pupeny“.

Světlý nálev světle žluté barvy má překvapivě komplexní chuť, ve které rozpoznáme dřevo, zemitost, borovici, chmel, luční byliny a další, tp vše obaleno výraznou uklidňující květinovou sladkostí, která v nás zůstane celé hodiny.

NEPRODEJNÉ SAMOSTATNĚ
Kód: 3-WHITE
268 Kč
Kategorie: TEA SAMPLES
Hmotnost: 50g
Původ: Lincang, Yunnan, Čína
Zpracování: Bílý čaj
Dovozce: 

 

Vícenálev:

4 g / 100 ml, 100 °C

30, 20, 20, 30 s

Jednonálev do testru:

2 g / 150ml, 100°C

5 min.

Zpět do obchodu